سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 82860
 بازدید امروز : 38
 کل بازدید : 259108
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 2.0156
اخبار > آغاز پانزدهمین دوره کلاسهای آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی در اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز پانزدهمین دوره کلاسهای آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی در اتیوپی

آغاز پانزدهمین دوره کلاسهای آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی در اتیوپی

به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی، پانزدهمین دوره آموزش زبان فارسی و همچنین پانزدهمین دوره کلاسهای ایرانشناسی، در محل ساختمان رایزنی فرهنگی آغاز گردید.

در ابتدای مراسم افتتاحیه، قطعه فیلمی در باره تاریخ و فرهنگ ایران به زبان امهری پخش گردید و سپس آقای حیدری در سخنرانی خود ضمن خوش آمدگوئی به حضار ، در باره ویژگی های منحصر بفرد زبان فارسی و ضرورت شناخت کشور ایران نکاتی را بیان کرد و در ادامه افزود:

"شناخت کشورایران و آموختن زبان فارسی ، دروازه های ورود به فرهنگی غنی وشگرف را برایتان فراهم می آورد و شما را با آموزه های ارزشمند حکیمان و شاعران بلند آوازه جهانی همچون حافظ و فردوسی و مولوی آشنا می سازد. رایزنی فرهنگی ایران در دوره پانزدهم و در جهت بهره برداری هرچه بیشترشما عزیزان، قصد دارد تا دو کلاس آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی را به صورت پیوسته و با بهره گیری از اساتید متخصص و بومی و شیوه های جدید تدریس برگزار کند که قطعا با حضور جدی و به موقع خود در تمامی کلاسها ازاین فرصت بی نظیراستفاده لازم را خواهید برد."

سپس، آقای " دکتر یوناس" استاد دانشگاه آدیس آبابا و مدرس جدید کلاسهای ایرانشناسی، ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی سفارت ایران برای برپائی این دوره های آموزشی ، در بخشی از سخنانش چنین گفت:

" در طول تاریخ تمدن بشر، همواره تبادلات علمی و اقتصادی ملتها وکشورها مبتنی بر تبادلات فرهنگی آنها بوده است . پس می توان گفت که آگاهی از فرهنگ ملل، زیربنای محکمی برای همکاری کشورها در تمام زمینه هاست. بدین منظور قصد داریم تا با کمک رایزنی فرهنگی سفارت ایران ، با برپائی کلاسهای ایرانشناسی طی سه ماه ، آگاهی و درک خود را از کشوری با تمدن و فرهنگ چند هزارساله افزایش دهیم."

در ادامه مراسم افتتاحیه، به ترتیب : خانم " اشرقه قاسم، مدرس جدید کلاسهای آموزش زبان فارسی رایزنی"  و آقای  "کیدانی، دانش آموخته دوره پیشین ایرانشناسی وعضوکالج شرقشناسی دانشگاه آدیس آبابا"  و  "آقای اییاسو"  و  "آقای  بینیام"  دو تن از دانش آموختگان دوره های پیشین ایرانشناسی رایزنی"، در خصوص اهمیت و ضرورت شناخت ایران و فراگیری زبان فارسی مطالبی را بیان کردند.


١٩:١٣ - 1397/11/06    /    شماره : ٧٢٢٣٦٩    /    تعداد نمایش : ١٩٤رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.