پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
Fmenu Not Found
iran
اصفهان - پل خواجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
نامه نقش سمن ها ( سازمان های مردم نهاد ) و روش تاسیس NGO در اتیوپی

 منبع : رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآدیس آبابا

 نويسنده : محمد رضا تارتار    ایمیل : mtartar2002@gmail.com

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/17  

نقش سمن ها ( سازمانهای مردم نهاد )

و روش تاسیس NGO در اتیوپی

 

کاری از :

محمد رضا تارتار

کارشناس رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در ادیس آبابا

 

                                  

فهرست عناوین :

·       مقدمه

·       روش تاسیس NGO در اتیوپی

·       WHO ARE NGOs?سازمان های غیر دولتی چه مجموعه ای هستند؟

·       Types of NGOsانواع سازمان های غیر دولتی

·       نحوء Establishment of NGOs within Ethiopia ایجاد سازمان های غیر دولتی (NGOs) در اتیوپی

o      Registration Guideline for Foreign (international) NGOs الف ) دستورالعمل ثبت نام سازمان های غیر دولتی خارجی (بین المللی)

o      (B) Registration Guideline for Local (indigenous) NGOsب) دستورالعمل ثبت نام سازمان های محلی (بومی)  غیر دولتی

·       سازمان های بین المللی ( خارجی ) غیر دولتی در اتیوپی

·       سازمان های محلی ( بومی ) غیردولتی در اتیوپی

·       منابع

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه :

سازمان مردم‌نهاد یا ان‌جی‌او (Non Governmental Organization - NGO) به اشکال و انحای مختلف در سراسر جهان استفاده می‌شود و با توجه به بافت کلامی که در آن مورد استفاده قرار گرفته ، به انواع گوناگون سازمانها اشاره می‌کند . سازمان مردم‌ نهاد در کلی‌ترین معنایش ، به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیما بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود ، اما نقش بسیار مهمی بعنوان واسطه بین فرد فرد مردم و قوای حاکم و حتی خود جامعه ایفا می‌کند.

بسیاری از سازمان‌های مردم ‌نهاد غیر انتفاعی نیز هستند . بودجه این سازمانها از طریق کمکهای مردمی ، سازمان‌های دولتی ، توسط خود دولت یا ترکیبی از طرق مذکور تامین می‌شود . بعضی از سازمان‌های مردم‌نهاد نیمه مستقل (QUANGOs) وظایف و کارهای دولتی را نیز انجام می‌دهند. برخی از این سازمانها هیچ علاقه‌ای به سیاست ندارند ؛ این در حالی است که برخی از آنها به منظور تامین منافع اعضای خود صرفا به لابی‌گری در دولت می‌پردازند.

از آنجا که اصطلاح « سازمان مردم‌نهاد » بسیار کلی است ، بسیاری از این سازمانها ترجیح می‌دهند از اصطلاح سازمان داوطلبانه خصوصی(PVO) یا سازمان توسعه خصوصی (PDO) استفاده کنند.

گزارش تهیه شده توسط سازمان ملل در سال ۱۹۹۵ در خصوص حکومت جهانی نشان می‌داد که در آن زمان قریب به 29000 سازمان مردم ‌نهاد بین المللی وجود داشته‌است . تعداد سازمان مردم‌ نهاد داخلی کشورها حتی از این رقم نیز بالاتر بوده ‌است ،  تنها در اتیوپی قریب 320 سازمان مردم نهاد بین المللی و محلی دولتی و غیر دولتی تا پایان سال 2010 میلادی به ثبت رسیده است .

اولین تعریفی که از « سازمانهای غیردولتی بین‌المللی »(INGO) ارائه شده‌است مربوط می‌شود به قطعنامه ۲۸۸ - ECOSOC به تاریخ ۲۷ فوریه ، ۱۹۵۰ میلادی : که در آن اینچنین آمده است :

«هر گونه سازمان بین‌المللی که از طریق پیمان و معاهده بین‌المللی ایجاد نشده‌است» . نقش اساسی سازمانهای غیردولتی و دیگر «گروههای اصلی» در توسعه پایدار در ماده ۲۷ دستور کار ۲۱ به رسمیت شناخته شده‌است ، که منجر به توافقات جدید و بازبینی شده برای روابط شورایی بین سازمان ملل و سازمان‌های مردم‌نهاد شد.

سه مرحله یا دوران تکامل سازمانهای غیردولتی توسط کورتون سال ۱۹۹۰ میلادی در نوشته‌ای تحت عنوان :

« سه دوره شکل گیری فعالیتهای داوطلبانه » عبارتند از :

·       در مرحله اول ، نوع خاصی از سازمان مردم‌نهاد شکل می‌گیرد که بر امداد رسانی و رفاه متمرکز بود و مستقیما به افراد ذینفع خدمات امدادی ارائه می‌کرد. توزیع غذا، تامین پناهگاه و ارائه خدمات بهداشتی نمونه‌هایی از خدمات این قبیل سازمانهای مردم‌نهاد بود. در واقع سازمان مردم‌نهاد در این مرحله نیازهای روز افراد را تشخیص می‌دادند و به برآورده ساختن آنها می‌پرداختند.

·       در مرحله دوم از تکامل ، سازمانهای مردم‌نهاد از لحاظ وسعت و اندازه کوچکتر شده و به مجموعه‌های مستقل و خودکفای محلی تبدیل شدند . سازمانهای مردم‌نهاد در این مرحله از تکامل ، امکانات جوامع محلی را گسترش دادند تا بتوانند با اقدامات محلی مستقل نیازهای آنها را برآورده سازند.

·       در مرحله سوم از تکامل و شکل گیری سازمانهای مردم‌نهاد را توسعه نظام‌های پایدار می‌خواند . در این مرحله، سازمانهای مردم‌نهاد می‌کوشند تغییراتی را در سیاستها و موسسات در سطح داخلی، ملی و بین‌المللی به وجود آورند ، آنها از نقش سابق خود که تامین و ارائه خدمات عملیاتی بود ، فاصله گرفته و نقش کاتالیزوری به عهده گرفتند. به تدریج این سازمان از سازمان مردم‌نهاد امداد رسان به سازمان مردم‌نهاد توسعه و آبادانی تغییر ماهیت داد.

سازمانهای مردم‌نهاد برای رسیدن به اهداف گوناگونی فعالیت می‌کنند و معمولاً در جهت پیشبرد اهداف سیاسی یا اجتماعی اعضاء در حرکت هستند .

روشها و شیوه‌های مورد استفاده سازمانهای مردم‌نهاد نیز با یکدیگر فرق دارد . برخی از سازمانهای مردم‌نهاد عمدتاً به عنوان عامل نفوذی و لابیگری فعالیت می‌کنند، اما برخی دیگر از آنها انجام برنامه و فعالیتها را مطمح نظر خود دارند.

سازمانهای مردم‌نهاد برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود نیاز به برقراری روابط سالم با دیگران دارند . موسسات و انجمن‌های خیریه از روابط عمومی پیچیده‌ای برای جمع آوری اعانه استفاده می‌کنند و در واقع آنها شیوه‌های نفوذ و لابی‌گری معمول در دولت را به کار می‌بندند. گروه‌های بزرگ و محبوب نیز به اعتبار تاثیری که بر جامعه می‌گذارند و نتایج سیاسی ای که می‌توانند به حاصل آورند، از اهمیت سیاسی برخوردار هستند؛ در مواقع ضروری سازمانهای مردم‌نهاد در صدد بسیج حمایت مردمی برمی آیند.

بسیاری از سازمانهای مردم‌نهاد در حوزه فعالیت خود با موسسات سازمان ملل رابطه مشاوره‌ای دارند.

آگاهی رو به رشدی در خصوص اهمیت روشهای مدریتی در موفقیت پروژه‌های سازمانهای مردم‌نهاد در حال شکل گیری است.

به طور کلی ، سازمانهای مردم‌نهاد خصوصی یک جامعه بخصوص یا محیط زیست را در کانون توجه خود قرار می‌دهند. آنها به موضوعات مختلفی از قبیل مذهب؛ کمکهای فوری و اقدامات بشردوستانه می‌پردازند. این سازمانها حمایت مردمی و کمک‌های داوطلبانه را جمع آوری می‌کنند؛ آنها همچنین روابط قوی و مستحکمی با گروههای اجتماعی کشورهای در حال توسعه دارند و در مناطقی که امکان ارسال کمکهای دولتی وجود ندارد، وارد عمل می‌شوند. سازمانهای مردم‌نهاد به عنوان بخشی از مجموعه روابط بین‌الملل پذیرفته شده‌اند. سازمانهای غیردولتی از یک سو بر سیاست گذاریهای ملی و چندجانبه تاثیر می‌گذارند و از سوی دیگر به طور فزاینده‌ای مستقیما در فعالیت‌های محلی حضور دارند.

دو روند مدیریتی ، پیوند ویژه‌ای با سازمان‌های مردم‌نهاد دارند :

1.      مدیریت تنوع

·       مدیریت تنوع با فرهنگهای گوناگون یک سازمان سرو کار دارد. مشکلات بین‌المللی در سازمان‌های مردم‌نهاد شمالی که به فعالیتهای توسعه و آبادانی در جنوب می‌پردازند، بسیار رایج و غالب است . افرادی که از یک کشور غنی به کشور دیگر می‌روند، در کشور جدید روشهای کاملا متفاوتی را برای انجام کارها مشاهده می‌کنند .

2.      مدیریت مشارکتی

·        شیوه مدیریت مشارکتی شیوه خاص سازمانهای مردم‌نهاد می‌باشد. این مورد ارتباط ظریفی با سازمان یادگیری دارد: تمامی افراد داخل یک سازمان به عنوان منابع دانش و مهارت تلقی می‌شوند. تک تک افراد می‌بایست بتوانند در فرایند تصمیم گیری سازمان سهمی داشته باشند و به یادگیری بپردازند تا اینکه سازمان رشد کند.

این طور نیست که همه مردمی که برای سازمانهای مردم‌نهاد کار می‌کنند داوطلب باشند. حقوقی که اعضای نیروهای حقوق بگیر سازمانهای مردم‌نهاد می‌گیرند کمتر از حقوقی است که در سازمانهای تجارت بخش خصوصی پرداخت می‌شود . کارکنان سازمانهای غیردولتی بسیار زیاد به اهداف و اصول سازمان پایبند هستند. دلیل داوطلب شدن افراد صرفا نوع دوستی نبوده، بلکه این امر نه تنها برای کسانی که این افراد به آنان خدمت می‌کنند ، بلکه برای خودشان نیز مزایای مستقلی در بر دارد ، که از آن جمله می‌توان به مهارت ، تجربیات و ارتباطی که افراد از آن برخوردار می‌شوند اشاره کرد .

اگرچه اصطلاح سازمان‌های مردم‌نهاد تلویحا بیانگر استقلال این سازمانها از دولت است، برخی از NGO به منظور تامین بودجه مورد نظرشان وابستگی شدیدی به دولت دارند .

در سالهای اخیر، موسسات بزرگ زیادی به منظور جلوگیری از برخی فعالیتهای خاص سازمانهای مردم‌نهاد بر ضد رسوم و عملکرد شرکتها و موسسات به تقویت واحدها و بخش‌های مختلف خود پرداخته‌اند . همانطور که منطق حکم می‌کند اگر موسسات و شرکتها با سازمانهای مردم‌نهاد کار کنند ، سازمانهای مردم‌نهاد بر ضد موسسات و شرکتها فعالیت نخواهند کرد.

روش تاسیس NGO در اتیوپی

Both foreign and local NGOs can be established in Ethiopia.          در دستور العمل ثبت سمن های محلی و بین المللی غیر دولتی در اتیوپی آمده است که می توان نسبت به تاسیس سازمانهای مردم نهاد اقدام کرد . البته دانستن شرایط و مراحل ثبت نام و استقرار NGO در منطقه ، بایستی به یکایک بندهای تنظیم شده در دستور العمل حاکم بر منطقه عمل شود تا هماهنگی های لازم ایجاد شود . یکی از شرایط موثر درک از مفهوم سازمان و تعریف دقیق از سازمان های بین المللی و محلی غیر دولتی و نحوء فالیت آنها در منطقه می باشد؟ This will help one to see if the intended organization to be established falls within the defined category and if so how to go about establishing the NGO within the country.

با دانستن مفهوم تعریف واقعی از سمن ها ، این امر به شما کمک خواهد کرد تا مراحل پیشرفت NGO های حاکم بر منطقه را به ثبت نهایی رسانده و در عملکرد مشخصه موفق باشید تا مشکلی گریبانگیر آن مجموعه نگردد .

 

WHO ARE NGOs? سازمان های غیر دولتی چه مجموعه ای هستند؟

NGOs are: سازمان های غیر دولتی عبارتند از :

·   ·Voluntary organizations established voluntarily with the commitment to help disadvantaged or marginalized sectors of society;  سازمان های مردم نهادی که به طور داوطلبانه و ارائه تعهد ، برای کمک به بخش های محروم جامعه تاسیس شده است .

·  این کونه سازمانها ·نه برای سود (خدمت رسانی) بلکه به منظور به دست آوردن سود و یا هر نوع درآمد دیگر ، فقط جهت حمایت و کمک رسانی در جوامع فقیر و خانواده های کم درآمد و بی بضاعت تاسیس می شود .·

·  سازمانهای Non Governmental organizationsغیر دولتی ، سازمانهایی هستند که برای حمایت از آنها بایستی به درخواست شان عمل کرد و اگر مانعی موجود بود مورد تجدید نظر قرار گیرد تا شرایط تضمین فعالیت آنها به طور مستقل (مستقل از دولت) مهیا و زمینه تاسیس آن اجرایی شود .

Types of NGOs انواع سازمان های غیر دولتی

NGOs operating in Ethiopia could be categorized into two main categories: سازمان های غیر دولتی فعال در اتیوپی به دو دسته اصلی طبقه بندی شده است:

1. 1.       Indigenous NGOs سازمان های بومی یا محلی غیر دولتی

·       These are NGOs established in the country by either Ethiopians or non-Ethiopians این سازمان ها در کشور اتیوپی یا غیر اتیوپی تاسیس می شوند .

2. 2.       سازمان های بین المللی غیر دولتی International NGOs

·       These are NGOs, which have their head offices abroad and obtain support from those offices این سازمان ها  ، محل استقرار دفتر مرکزی در خارج از کشور و شعبه هایی در داخل کشور به منظور حمایت و پشتیبانی از مردم فعالیت می کنند .

Again from within these NGOs another category could be established: از درون این سازمان های غیر دولتی می توان نسبت به تاسیس و دسته بندی موارد ذیل اقدام نمود:

1. 1.       Secular NGOs سازمان های غیر دولتی سکولار

2. 2.       Religious NGOs سازمان های غیر دولتی مذهبی

Sectoral classification of NGOs is also possible, ie NGOs focusing on various sectors such as water, health, children, integrated rural/urban development, etc. طبقه بندی سازمان های غیر دولتی در منطقه امکان پذیر است ، سازمان های غیر دولتی حاکم بر منطقه یعنی تمرکز بر روی بخش های مختلف از جمله آب ، بهداشت و سلامت ، کودکان، توسعه یکپارچگی روستایی / شهری ، و غیره محسوب می شود .

نحوء Establishment of NGOs within Ethiopia ایجاد سازمان های غیر دولتی (NGOs) در اتیوپی

Both Foreign and Local NGOs can be established in Ethiopia by registering with the Ethiopian Government.          سازمان های غیر دولتی داخلی و خارجی ، سازمانهایی هستند که می توان نسبت به ثبت نام و تاسیس آن در اتیوپی اقدام نمود . However, the requirements for registration of each differ slightly. البته طی بخشنامه موجود ، ثبت نامه و تاسیس هر یک با دیگری متفاوت می باشد که بایستی به بند بند ارائه شده توجه نمود : 

(A) Registration Guideline for Foreign (international) NGOs الف ) دستورالعمل ثبت نام سازمان های غیر دولتی خارجی (بین المللی) :

Any foreign NGO, which intends to carry out activities, shall produce its written application to the NGO Registration Office at the Ministry of Justice. هر NGO ی بین المللی ، لازم است قبل از فعالیت و تاسیس و ثبت نام آن در منطقه ، اساسنامه خود را به اداره ثبت NGO ها و وزارت دادگستری اتیوپی ارائه دهد . 

The Office will provide four copies of an application form to be filled by the applicant (applying organization).          متقاضیان ملزم به تکمیل چهار نسخه از فرم درخواست ثبت سمن در منطقه می باشند .

The applicant ought to fill out carefully all the questions and in addition, is expected to produce:          متقاضیان بایستی با دقت به تمام سوالات درخواستی پاسخ داده و نحوء فعالیت خود در منطقه را تشریح نمایند .

1. 1.  متقاضی بایستی نسبت به ارائه گواهی رسمی از مبداء به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی ثبت شده به دفتر ثبت NGO ها ارائه نماید .

2. 2.  ارائه یادداشت رسمی برابر با قوانین حاکم بر کشور متقاضی مبنی بر فعالیت های اجرایی ثبت شده در دفتر ثبت NGO ها در سه نسخه به زبان امهری تهیه و به دفتر ثبت سمن ها اتیوپی تحویل نمایند .

3. 3.   گواهی رسمی برای متقاضی از کشور مبداء .

4. 4.  گواهی اشتغال به کار برای تصمیم به فعالیت در اتیوپی.

5. 5.  ارائه پیشنهاد پروژه در سه نسخه ، مبنی بر تایید انجام پروژه در کشور مقصد .

6. 6. اسناد مثبته سابقه کار متقاضی (متقاضی سازمان های غیر دولتی) و اجرای برنامه در کشورهای دیگر (در صورت موجود).

7. 7. ارائه تشویق نامه و جوایز معتبر در اجرای خوب و موثر برنامه های سازمان در کشورهای دیگر ( در صورت موجود ) .

8. 8. Letter of confirmation from its financiers (donors) explaining that they would finance the applicant if registered. گواهی اعتبار مالی از سرمایه گذاران سازمان مذکور . توضیح اینکه تامین مالی متقاضیان به ثبت رسیده باشد .

9. 9.   پیرامون NGO های متقاضی لازم به توضیح است این گونه سمن ها بایستی ضمن ارائه اسناد مثبته در خصوص مستقل بودن پرهیز از هرگونه همکاری با هر گونه نهاد دولتی ، همچنین ارائه رئوس فعالیت ها و گزارش مالی از سال های قبل در سه نسخه مجزا .

10. 10.  NGO ها موظف هستند در صورت همکاری قبلی با هر گونه ارگان دولتی  ، اسناد مثبته خود را  ارائه دهند .

Notice قابل توجه

Whenever the need arises, the NGO Registration Office has the right to request the applicant further information necessary to effect registration.          در صورت لزوم ، اداره ثبت NGO های اتیوپی موظف است اطلاعات کاملی را در اختیار متقاضیان قرار دهند .

(B) Registration Guideline for Local (indigenous) NGOsب) دستورالعمل ثبت نام سازمان های محلی (بومی)  غیر دولتی

Any local NGO, which intends to carry out activities, shall produce its written application to the NGO Registration Office at the Ministry of Justice.          NGO های محلی موظفند ، اساسنامه سازمان را به اداره ثبت NGO و وزارت دادگستری اتیوپی تحویل دهند .

If established in Ethiopia and is led by Ethiopians and operates in more than one Region of the country or its donor (s) supports programs found in more than one Region, the following will be required by the applicant NGO:         در صورت موافقت با تاسیس و راه اندازی NGO محلی در اتیوپی و گسترش فعالیت آن در مناطق مختلف ، عناوین درخواستی اعم از : پشتیبانی و حامیان آن در اجرای برنامه های آینده NGO برابر مقررات اداره ثبت NGO اتیوپی اقدام نمایند :

1. 1.   تهیه و تنظیم سه نسخه از یادداشت تفاهم امضاء شده میان اعضاء و بنیانگذاران سازمان های محلی غیر دولتی (NGO)  .

2. 2.  One copy each of the Curriculum Vitiate (CV) of each founding member. ارائه نسخه ای از بیوگرافی و سطح تحصیلات اعضای موسس NGO به اداره ثبت .

3. 3.  متقاضیان بومی بایستی نسبت به ارائه ، بیوگرافی ، مدرک تحصیلی ، محل سکونت ، تاییدیه از Kebele محل و دو عکس اقدام نمایند .

4. 4.  متقاضیان NGO بایستی بعد از ثبت نام نسبت به تحویل سه نسخه از پروژه پیشنهادی به اداره ثبت NGO  اتیوپی اقدام نمایند . 

5. 5.  ارائه تاییدیهLetter of confirmation from the financer (donor) of the applicant NGO of continued support upon registration. مالی به منظور حمایت مستمر از متقاضیان ثبت نام NGO در منطقه .

6. 6.  متقاضیان ثبت If the applicant NGO is already operational it should, NGO بایستی نسبت به ارائه عناوین عملیاتی خود برابر موضوعات ذیل اقدام نمایند:

·        ·ارائه توافق نامه های موجود با نهاد های دولتی و غیره .

·       ارائه تهیه تسه نسخه از آخرین گزارش سالانه حسابرسی همراه با گزارش های عملیاتی .

قابلNotice توجه

·             در صورت لزوم ، اداره ثبت NGO های اتیوپی موظف است اطلاعات کاملی را در اختیار متقاضیان قرار دهد .

·             بعد از مختصر توضیح پیرامون سازمانهای مردم نهاد و روش تاسیس NGO در اتیوپی ، فهرست 320 عنوان سازمانهای بین المللی و محلی غیر دولتی در کشور اتیوپی که تا پایان سال 2010 میلادی به ثبت رسیده است به شرح ذیل عبارت است از :  

 

 

 

سازمان های بین المللی

 غیر دولتی در اتیوپی

 

International

NGOs in Ethiopia

 

 

 

 

1.     ACDI/VOCA

o        Representative: Wz. Birutawit Dawit

o        Address: P.O.Box 548-1110, Addis Ababa

§         Telephone: 6620685 Fax: 6620699

§         E-Mail: AVethiopia@acdivocaeth.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Action Aid-Ethiopia

o        Representative: Dr. Retta Menberu

o        Address: P.O.Box 1261, Addis Ababa

§         Telephone: 4654671 Fax: 4653420

§         E-Mail: admin@actionaidethiopia.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Adventist Development and Relief Agency

o        Representative: Mr. Wagner Herrman

o        Address: P.O.Box 145, Addis Ababa

§         Telephone: 5512212 / 91-1508568(Mobile) Fax: 5511319

§         E-Mail: wherrman@adra.org.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     African Service Committee Inc.

o        Representative: Ato Alemseged Girmay

o        Address: P.O.Box 9377, Addis Ababa

§         Telephone: 6636950/51/52 / 91-1683996(Mobile) Fax: 6636953

§         E-Mail: asc@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Agency for Cooperation and Research in Development

o        Representative: Ato Yabowork Haile

o        Address: P.O.Box 12377, Addis Ababa

§         Telephone: 6613931 / 6181566 / 91-1200136(Mobile) Fax: 6627763

§         E-Mail: acord.eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     American International Health Alliance, The Twinning Center

o        Representative: Kidest Hailu, MBA

o        Address: P.O.Box 1470;code 1110, Addis Ababa

§         Telephone: +251 11 618 8982/33; Fax: +251 11 618 8924

§         E-Mail: please visit the website

§         Website: www.TwinningAgainstAIDS.org


1.     Bio Economic Assn.

o        Representative: Dr. Selamawit Assefa

o        Address: P.O.Box 3893, Addis Ababa

§         Telephone: 1140123/1143502 Fax: 1142767

§         E-Mail: bea@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Brook Hospital for Animals

o        Representative: Mr.Peter N Chege

o        Address: P.O.Box 1554 code 1250, Addis Ababa

§         Telephone: 6263281/82 / 91-1232365(Mobile) Fax: 6261966

§         E-Mail: thebrooke@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Canadian Food Grains Bank (I)

o        Representative: Mr. Sam Vander Ende

o        Address: P.O.Box 1170, Addis Ababa

§         Telephone: 5513670 / 5515663 Fax: 5513670

§         E-Mail: sam.vander@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Canadian Physicians for Aid and Relief

o        Representative: Ato Bantirgu H/Mariam

o        Address: P.O.Box 2555, Addis Ababa

§         Telephone: 6292289 / 6294920 Fax: 6292553

§         E-Mail: cpar@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     CARE/Ethiopia

o        Representative: Ms.Abby Maxman

o        Address: P.O.Box 4710, Addis Ababa

§         Telephone: 5538040 / 5539002 Fax: 5538035

§         E-Mail: care.eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Catholic Relief Service (CRS)

o        Representative: Mr. Andrew Rosauer

o        Address: P.O.Box 6592, Addis Ababa

§         Telephone: 4653591/93 / 4651888 / 4653588 Fax: 4654450

§         E-Mail: crs@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Center International de Development et de Recherché

o        Representative: Mr. Bruno Gautier

o        Address: P.O.Box 12612, Addis Ababa

§         Telephone: 4161498 / 4169305 Fax: NA

§         E-Mail: Cidr-et@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Cheshire Foundation Ethiopia

o        Representative: Ato Mekonnen Nega

o        Address: P.O.Box 31938, Addis Ababa

§         Telephone: 6185164 / 5566162 / 6630571 Fax: 6630571

§         E-Mail: Cheshirefoundation@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Christian Aid

o        Representative: Ato Abiy Hailu

o        Address: P.O.Box 20172-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 5536849/50/51/52 Fax: 5536849

§         E-Mail: Caid-ethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , ahopeethio@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Christian Childrens Fund Inc.

o        Representative: Ato Abadi Abdu

o        Address: P.O.Box 5545, Addis Ababa

§         Telephone: 6612865 / 6612928 / 91-1250738(Mobile / 91-1457657(Mobile) Fax: 6624540

§         E-Mail: ccfethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Christian Childrens Fund of Canada (CCFC)

o        Representative: Ato Berhanu Ambaw

o        Address: P.O.Box 9123, Addis Ababa

§         Telephone: 6627533/34/35 / 91-1207668(Mobile) Fax: 6614757

§         E-Mail: ccfce@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Christoffel Blinden Mission

o        Representative: Mr. Edmund Gabriel

o        Address: P.O.Box 694, Addis Ababa

§         Telephone: 1235732/33 Fax: 6624516

§         E-Mail: cbm.roe2@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Church of Christ

o        Representative: Dr. Behailu Abebe

o        Address: P.O.Box 3147, Addis Ababa

§         Telephone: 3710981 Fax: 3712099

§         E-Mail: behailu@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Compassion International Ethiopia

o        Representative: Ato Dawit Hailu

o        Address: P.O.Box 7736, Addis Ababa

§         Telephone: 5540607/09/10 Fax: 5517429

§         E-Mail: dhailu@et.ci.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Comunita Volontari Per Il Mondo (CVM)

o        Representative: Ato Teshome Mosissa

o        Address: P.O.Box 8429, Addis Ababa

§         Telephone: 3214676/75 Fax: 3214799

§         E-Mail: cvm@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Concern

o        Representative: Ms. Aine Fay

o        Address: P.O.Box 2434, Addis Ababa

§         Telephone: 6510266 / 91-1215697(Mobile) Fax: 6611544

§         E-Mail: ethiopia.cd@concern.net This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , concern.ethiopia@concern.net This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Cooperazione Internazionale (COOPI)

o        Representative: Mr. Fabio Gaggi

o        Address: P.O.Box 2204, Addis Ababa

§         Telephone: 5518045 / 6627167 / 91-1203224(Mobile) Fax: 6610911

§         E-Mail: addis@coopi.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Dan Church Aid

o        Representative: Dr. Eyasu Mekonnen

o        Address: P.O.Box 1248, Addis Ababa

§         Telephone: 5514047 Fax: 5518167

§         E-Mail: Em.eth@dca.dk This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Doctors With Africa

o        Representative: Mr. Massimo Maroli

o        Address: P.O.Box 12777, Addis Ababa

§         Telephone: 6612712 / 6620360 Fax: 6620847

§         E-Mail: Cuamm-aaeth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Dorcas Aid International Ethiopia

o        Representative: Wz. Genet Kebede

o        Address: P.O.Box 8989, Addis Ababa

§         Telephone: 6613710 Fax: 6613542

§         E-Mail: dorcas.eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Emmanuel Home

o        Representative: Wz. Aberash Tadesse

o        Address: P.O.Box 2399, Addis Ababa

§         Telephone: 2790365 Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Engage Now Foundation Ethiopia

o        Representative: Ato Negatu Ayele

o        Address: P.O.Box 27555-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6479330 / 6479329 / 91-1409985(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     FARM-Africa

o        Representative: Mr. Johnathan Napier

o        Address: P.O.Box 5746, Addis Ababa

§         Telephone: 4169245 / 4169221 / 91-1217795(Mobile) Fax: 1552143

§         E-Mail: farm.ethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Food for the Hungry International

o        Representative: Dr. Andrew Barnes

o        Address: P.O.Box 4181, Addis Ababa

§         Telephone: 6621977 / 6512442 Fax: NA

§         E-Mail: FHI.ETH@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Generation in Action Development Association

o        Representative: Ato Tariku Kassa

o        Address: P.O.Box 28501, Addis Ababa

§         Telephone: 1227388 / 1230805 / 91-1434434(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: Gadagada96@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , Gada2003@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     German Agro Action

o        Representative: Mr. Bernhard Meier

o        Address: P.O.Box 1866, Addis Ababa

§         Telephone: 6624765 Fax: 6624731

§         E-Mail: gaa.eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     German Foundation for World Population

o        Representative: Ato Melaku Adisu

o        Address: P.O.Box 31217, Addis Ababa

§         Telephone: 1233229/30 Fax: 1233228

§         E-Mail: Dsw-ethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     GOAL Ethiopia

o        Representative: Mr. John Ryyn

o        Address: P.O.Box 5504, Addis Ababa

§         Telephone: 6478116/17/18 Fax: NA

§         E-Mail: goal.ethio@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , goal@goalethiopia.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Good Neighbors Ethiopia

o        Representative: Mr. Kwan Ki Jung

o        Address: P.O.Box 12937, Addis Ababa

§         Telephone: 5518063 Fax: 5509570

§         E-Mail: gne@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Habitat for Humanity Ethiopia

o        Representative: Ato Kebede Abebe

o        Address: P.O.Box 8953, Addis Ababa

§         Telephone: 1563181 / 1570133 Fax: 1570133

§         E-Mail: habitat@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Handicap International

o        Representative: Mr. Thierry Hergault

o        Address: P.O.Box 1160, Addis Ababa

§         Telephone: 5514305/09 Fax: 5150872

§         E-Mail: handicap@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     HelpAge International

o        Representative: Ms. Lizzie Nkosi

o        Address: P.O.Box 3384, Addis Ababa

§         Telephone: 6631020/21 / 6611580 Fax: 6611563

§         E-Mail: hai@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Helvetas Ethiopia Swiss Association for International Cooperation

o        Representative: Mr. Marcus Christian Ischer

o        Address: P.O.Box 27507-1010, Addis Ababa

§         Telephone: 4672934/35/36 Fax: 4672949

§         E-Mail: Helvetas@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Hilfswork der Evanelischen Kirchen Schweiz Ethiopia

o        Representative: Ato Belay Kebede

o        Address: P.O.Box 100108, Addis Ababa

§         Telephone: 6633056 / 3498050 / 91-1415271(Mobile) Fax: 6637535

§         E-Mail: heksethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Hope International Development Agency

o        Representative: Ato Tibebu Bekele

o        Address: P.O.Box 20150-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 5539307 Fax: 5539357

§         E-Mail: Hope_ethiopia@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Intermon Oxfam

o        Representative: Ato Daniel Fantaye

o        Address: P.O.Box 933 code 1100, Addis Ababa

§         Telephone: 6628410 Fax: 6628404

§         E-Mail: dkocha@intermonoxfam.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Aid Service

o        Representative: Mr. Omulf Hogetveit

o        Address: P.O.Box 1700-1250, Addis Ababa

§         Telephone: 6634811 / 6634415 Fax: 4461024

§         E-Mail: amulf@ias.nu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Committee for the Development of Peoples (CISP)

o        Representative: Mr. Flippo Ascolani

o        Address: P.O.Box 60014, Addis Ababa

§         Telephone: 6624556 / 6182284 Fax: 6626666

§         E-Mail: Cisp.aa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Institute of Rural Reconstruction

o        Representative: Ato Ferew kefyalew

o        Address: P.O.Box 7931, Addis Ababa

§         Telephone: 6477236/38/40 Fax: 6477237

§         E-Mail: iirr@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Medical Corps (IMC)

o        Representative: Ato Seifu Debebe

o        Address: P.O.Box 2314, Addis Ababa

§         Telephone: 6638985 / 91-1231907(Mobile) Fax: 6628563

§         E-Mail: swoldeamanuel@imcworldwide.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Rescue Committee

o        Representative: Mr. David Murphy

o        Address: P.O.Box 107-1110, Addis Ababa

§         Telephone: 6636735/36/37 Fax: 6613650

§         E-Mail: ircethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     International Trachoma Initiatives

o        Representative: Dr. Amir Bedri

o        Address: P.O.Box 1805-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6639792/94 Fax: 6639793

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Ipas

o        Representative: Wz. Saba K/Mariam

o        Address: P.O.Box 63001, Addis Ababa

§         Telephone: 6633379 / 6626311 Fax: 6626310

§         E-Mail: ipaseth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Islamic Relief

o        Representative: Mr. Yusuf Ahmed

o        Address: P.O.Box 27787-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6639357 / 91-1642272(Mobile) / 91-1621702(Mobile) Fax: 6639358

§         E-Mail: info@islamic-relief.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Jerusalem Children and Community Development Organization

o        Representative: Ato Mulugeta Gebru

o        Address: P.O.Box 41742, Addis Ababa

§         Telephone: 6611092 / 6634677 Fax: 6611094

§         E-Mail: jeccdo@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Jesuit Refugee Service

o        Representative: Ato Seyoum Asfaw

o        Address: P.O.Box 12474, Addis Ababa

§         Telephone: 6185257 / 6638686 Fax: 6638687

§         E-Mail: ethiopia@jrs.net This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Kindernothilfe (Help for Children in Need)

o        Representative: Mr. Albert Eiden

o        Address: P.O.Box 1703-1250, Addis Ababa

§         Telephone: 5524477 / 5519402 Fax: 1233253

§         E-Mail: knhaddis@yahoo.de This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Land Mine Survivors Network – Ethiopia

o        Representative: Ato Bekele Gonfa

o        Address: P.O.Box 10141, Addis Ababa

§         Telephone: 5523173 Fax: 5523252

§         E-Mail: lsnethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , bgonfa@landminesurvivors.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Lay Volunteers International Association

o        Representative: Dr. Italo Rizzi

o        Address: P.O.Box 102346, Addis Ababa

§         Telephone: 6187650 / 91-1178519(Mobile) Fax: 6189446

§         E-Mail: lvia.ethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Lutheran World Federation/WS

o        Representative: Bev. John L.Halvorson

o        Address: P.O.Box 40132, Addis Ababa

§         Telephone: 1553288 Fax: 1552514

§         E-Mail: Lutheran.world@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Marie Stopes International-Ethiopia

o        Representative: Ms. Grethe Petersen

o        Address: P.O.Box 5775, Addis Ababa

§         Telephone: 6634150/52 Fax: 6634151

§         E-Mail: msie@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Medicine Sans Frontiers Holland

o        Representative: Mr. Will Robertson

o        Address: P.O.Box 34357, Addis Ababa

§         Telephone: 6614908 Fax: 6614908

§         E-Mail: msfh-ethiopia@field.amsterdam.msf.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Mennonite Mission in Ethiopia

o        Representative: Mr. Douglas Amstuz

o        Address: P.O.Box 70367, Addis Ababa

§         Telephone: 3493128/29 / 3492900 Fax: 3492900

§         E-Mail: mccrep@ethiopia.mcc.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     MERLIN

o        Representative: Mr. Tarik Kadir

o        Address: P.O.Box 5697, Addis Ababa

§         Telephone: 6639297 / 91-1254390(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: Country.director@merlin-ethiopia.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Norwegian Church Aid

o        Representative: Mr. Hans Birkeland

o        Address: P.O.Box 1248, Addis Ababa

§         Telephone: 5511291 / 5512922 Fax: 5518167

§         E-Mail: nca@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     OXFAM America

o        Representative: Ato Aberra Tola

o        Address: P.O.Box 25779, Addis Ababa

§         Telephone: 6624281/82 Fax: 6615578

§         E-Mail: atola@oxfamamerica.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     OXFAM Canada

o        Representative: Ato Feleke Tadele

o        Address: P.O.Box 17732, Addis Ababa

§         Telephone: 6614987 / 6610044 Fax: 6615578

§         E-Mail: repoxcan@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Oxfam/GB

o        Representative: Mr. Waleed Rauf

o        Address: P.O.Box 2333, Addis Ababa

§         Telephone: 6613344 / 91-1221542(Mobile) Fax: 6613533

§         E-Mail: addisababa@pxfam.org.uk This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Patmos International

o        Representative: Mrs. Terhikki Jokinen

o        Address: P.O.Box 9266, Addis Ababa

§         Telephone: 91-1221542(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: patmosint@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     People to People Inc.

o        Representative: Ato Abraham Asnake

o        Address: P.O.Box 930-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 1556183 Fax: 1562292

§         E-Mail: P2peth1@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Pestalozzi Children’s Foundation

o        Representative: Wz. Amsale Mulugeta

o        Address: P.O.Box 3285, Addis Ababa

§         Telephone: 6637534/36 Fax: 6637535

§         E-Mail: pcf@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Plan Ethiopia

o        Representative: Mr. Santiago Bernal

o        Address: P.O.Box 5696, Mekelle

§         Telephone: 4670175/76/77/78/79/80/81/82/83/84 Fax: 4161542

§         E-Mail: ethiopia.co@plan-internatinal.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Project Mercy

o        Representative: Wz. Martha G/Tsadik

o        Address: P.O.Box 29516, Addis Ababa

§         Telephone: 6511766 / 6462849 Fax: 6463091

§         E-Mail: pme@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Samaritan’s Purse International Relief Ethiopia

o        Representative: Mr. James Bauler

o        Address: P.O.Box 1306 code 1250, Addis Ababa

§         Telephone: 4169816 / 91-1685237(Mobile) / 91-1614684(Mobile) Fax: 4163614

§         E-Mail: jbauler@samaritan.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children Canada

o        Representative: Ato Daba Gebissa

o        Address: P.O.Box 7165, Addis Ababa

§         Telephone: 3206343/44 / 91-1507603(Mobile) Fax: 3206433

§         E-Mail: dabagebissa@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , isp.sc@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , Cr-sccanada@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children Finland

o        Representative: Dr. Tibebu Bogale

o        Address: P.O.Box 1258-1250, Addis Ababa

§         Telephone: 3206430/31/32 Fax: 3206433

§         E-Mail: scfinland@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children Sweden (RADDA BARNEN) (I)

o        Representative: Ato Teferi Abebe

o        Address: P.O.Box 3457, Addis Ababa

§         Telephone: 3210933/34/35/36/37/38/39/40/41 Fax: 3214234

§         E-Mail: Addis.office@swedsave-et.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children/Denmark

o        Representative: Ms. Susanne Kirt Christensen

o        Address: P.O.Box 13375, Addis Ababa

§         Telephone: 3728455/56/57/58/59/60/61 Fax: 3728920

§         E-Mail: redbarnet@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children/Norway (I)

o        Representative: Mr. Bjorn Hagen

o        Address: P.O.Box 6589, Addis Ababa

§         Telephone: 3206381/82/83/84 Fax: 3206545

§         E-Mail: scne@scne.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Save the Children/USA

o        Representative: Ms. Margaret Schuler

o        Address: P.O.Box 387, Addis Ababa

§         Telephone: 3728455/56/57/58/59/60/61 Fax: 3728045

§         E-Mail: Ussave.children@savechildren.org.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , mschuler@savechildren.org.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Self Help Development International

o        Representative: Dr. Awole Mela

o        Address: P.O.Box 1204, Addis Ababa

§         Telephone: 5522313 / 5522072 Fax: 5517599

§         E-Mail: shdi@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Send A Cow Ltd (I)

o        Representative: Ato Aklilu Dogisso

o        Address: P.O.Box 19453, Addis Ababa

§         Telephone: 6477233/34 / 91-1155604(Mobile) Fax: 6477231

§         E-Mail: Sac-eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , Aklilud.sac-eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Society of International Missionaries

o        Representative: Ato Fekadu Reda

o        Address: P.O.Box 127, Addis Ababa

§         Telephone: 5503899 / 511214 Fax: 5511242

§         E-Mail: Simcs.dev@yimesgin.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     SOS Children’s Village Ethiopia

o        Representative: Ato Zenebe Tesfaye

o        Address: P.O.Box 3495, Addis Ababa

§         Telephone: 6611655 / 6611501 Fax: 6611633

§         E-Mail: sosethno@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     SOS Enfants Ethiopie

o        Representative: Mr. Yves Ferez

o        Address: P.O.Box 3506, Addis Ababa

§         Telephone: 6463106 / 6455678 / 91-1646202(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: soseetkl@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     SOS-Sahel International/UK

o        Representative: Ato Feyera Abdi

o        Address: P.O.Box 3262, Addis Ababa

§         Telephone: 4160391 / 91-1208838(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: SOS.sahel@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Swedish Philadelphia Church Mission

o        Representative: Ato Daniel Gezahegne

o        Address: P.O.Box 529, Addis Ababa

§         Telephone: 5515287 / 516830 Fax: 5512754

§         E-Mail: Spcm@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Swiss Evangelical Nile Mission (I)

o        Representative: Ms. Kersti Karlsson

o        Address: P.O.Box 30732, Addis Ababa

§         Telephone: 1239376 / 6454164 / 1234528 Fax: 1238637

§         E-Mail: swemi@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Tearfund Horn Africa Regional Office

o        Representative: Ato Mulugeta Dejenu

o        Address: P.O.Box 1221, Addis Ababa

§         Telephone: 6638324 Fax: 6638325

§         E-Mail: tearfund@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     The Hunger Project Ethiopia

o        Representative: Ato Alemayehu Gessesse

o        Address: P.O.Box 26238-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 4167723/34 Fax: 4163250

§         E-Mail: hungerpro@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     TROCAIRE/CAFOD/SCIAF

o        Representative: Ms. Beverly Jones

o        Address: P.O.Box 1875, Addis Ababa

§         Telephone: 6632450/52 / 91-1220590(Mobile) Fax: 6632451

§         E-Mail: JanBev@trocaire-cafod.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Voluntary Service Overseas

o        Representative: Dr. Patricia Sellick

o        Address: P.O.Box 23531, Addis Ababa

§         Telephone: 6512343/44/45/46 / 6183552 Fax: NA

§         E-Mail: vsoeth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Water Aid

o        Representative: Ms. Sarina Prabasi

o        Address: P.O.Box 4812, Addis Ababa

§         Telephone: 4661678 Fax: 4661679

§         E-Mail: info@wateraid.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Wide Horizons for Children Inc.

o        Representative: Dr. Tsegaye Berhe

o        Address: P.O.Box 33935, Addis Ababa

§         Telephone: 5528989 Fax: 5508799

§         E-Mail: fc@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     World Vision International/Ethiopia

o        Representative: Wz. Tenagne Lemma

o        Address: P.O.Box 3330, Addis Ababa

§         Telephone: 6293348/49 / 6293351 / 6293367 Fax: 6293346

§         E-Mail: wveth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     ZOA Refugee Care Netherlands

o        Representative: Mr.Paul Roelofsen

o        Address: P.O.Box 9494, Addis Ababa

§         Telephone: 3724555 / 91-1235068(Mobile) Fax: 3206618

§         E-Mail: Zoa.ethiopia@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , Zoa.rpa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     African Medical and Research Foundation

o        Representative: Dr. John Nduba

o        Address: P.O.Box 20588-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6627851 / 6184751 Fax: 6627887

§         E-Mail: amref@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , ejigayehut@amref.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سازمان های محلی

 غیردولتی در اتیوپی

 

Local

 NGOs in Ethiopia

 

 

1.     Aba Woldettensae Gizaw’s Mothers and Children Welfare Association

o        Representative: Ato Zenebe Mamo

o        Address: P.O.Box 20110-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6622075 / 6614110 Fax: NA

§         E-Mail: awwa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Abebech Gobena Yehetsanat Kebekabena Limat Dirigit

o        Representative: Dr. Abebech Gobena

o        Address: P.O.Box 24998, Addis Ababa

§         Telephone: 1564286 / 1557161 Fax: 1550152

§         E-Mail: agoheld@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Aberash Memorial Development Organization

o        Representative: Wz. Zewditu Worku

o        Address: P.O.Box 24702, Addis Ababa

§         Telephone: 4670399 / 4650415 / 91-1232440 (Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: amdo@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Action for Development

o        Representative: Ato Yoseph Negassa

o        Address: P.O.Box 19859, Addis Ababa

§         Telephone: 6625976 / 6625563 / 91-1216018 (Mobile) Fax: 6625563

§         E-Mail: afd@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Action for Self-Reliance Organization

o        Representative: Ato Getachew Demessie

o        Address: P.O.Box 22330-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 4192406 / 4194833 Fax: NA

§         E-Mail: afsr@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Adaptive Technology Center for the Blind

o        Representative: Ato Tamiru Lemma, Dr. Tamiru Ewnetu

o        Address: P.O.Box 1566497, Addis Ababa

§         Telephone: 91-1236772(Mobile) Fax: 1571778

§         E-Mail: h.atcb@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , atcb@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Addis Ababa Mulu Wengel Believers Church Relief and Development Program

o        Representative: Ato Yosef Imana

o        Address: P.O.Box 22703-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 4661216 / 91-1202256(Mobile) Fax: 6611945

§         E-Mail: muluwongel@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Addis Development Vision

o        Representative: Ato Adane Alemu

o        Address: P.O.Box 12017, Addis Ababa

§         Telephone: 5519624 / 5500910 Fax: NA

§         E-Mail: addisvision@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Addis Mieraf Ethiopia Association

o        Representative: Ato Zewdu Getachew, Wz. Yeshiwork Mekuria

o        Address: P.O.Box 21669 code 1000, Addis Ababa

§         Telephone: 1230413 / 91-1645894(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: amea@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Addis Tesfa Yesetochina Aregawian Maquaquamia Mahiber

o        Representative: Ato Tefera Eshete, Ato Tilahun Wondimu

o        Address: P.O.Box 59599, Addis Ababa

§         Telephone: 6467090 / 91-1634455(Mobile) / 91-1162385(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: atyamm@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , tilahungebrehiwot@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Adey Integrated Development Organization

o        Representative: Wz. Shewanesh Bezuayene

o        Address: P.O.Box 17570, Addis Ababa

§         Telephone: 4169783 / 91-1244977(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     ADHENO Integrated Rural Development Association

o        Representative: Dr. Fisseha H/Meskel

o        Address: P.O.Box 3612, Addis Ababa

§         Telephone: 6635080 / 91-1625636(Mobile) / 91-1169341(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: adheno@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Adult and Non-Formal Education Association in Ethiopia

o        Representative: Ato Alemayehu Hailu

o        Address: P.O.Box 14578, Addis Ababa

§         Telephone: 1144086 / 1143461 / 1143192 / 91-1668345(Mobile) Fax: 1142665

§         E-Mail: anfeae@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Afar Mothers and Child Care Organization

o        Representative: Wz. Menbere Admassie

o        Address: P.O.Box 888-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6601743 / 91-1617135(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Afar Pastoralist Development Association

o        Representative: Ato Ismael Ali Garde

o        Address: P.O.Box 592-1110, Addis Ababa

§         Telephone: 5159787 Fax: 5538820

§         E-Mail: afarpda@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Africa HIV Orphans Project Embrace (AHOPE)

o        Representative: Wz. Sidissie Buli

o        Address: P.O.Box 647 code 1033, Addis Ababa

§         Telephone: 3202779 / 91-1606723(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: ahopeethio@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , ahopeethio@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     African Development Aid Association

o        Representative: Ato Samuel Tuffa

o        Address: P.O.Box 100061, Addis Ababa

§         Telephone: 6466895/96 Fax: NA

§         E-Mail: Adaa1@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Agri Service Ethiopia

o        Representative: Ato Getachew Worku

o        Address: P.O.Box 2460, Addis Ababa

§         Telephone: 4651212 / 4651555 Fax: 4654088

§         E-Mail: ase@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Alem Children Support Organization

o        Representative: Ato Tadesse Beyene

o        Address: P.O.Box 12280, Addis Ababa

§         Telephone: 2712634 / 3202660 Fax: 1553611

§         E-Mail: acso@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Alliance for Development

o        Representative: Ato Sahle Mariam Moges

o        Address: P.O.Box 12644, Addis Ababa

§         Telephone: 4167633 / 4169291 / 4343382/83 / 91-1217029(Mobile) Fax: 4663775

§         E-Mail: A4D@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Almaz Children and Family Support Organization

o        Representative: Wz. Almaz Ashene

o        Address: P.O.Box 8805, Addis Ababa

§         Telephone: 2590147 / 91-1430290(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: acfso@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Alnejah Relief Rehabilitation & Development Organization

o        Representative: Ato Ali Ahmed Abdi

o        Address: P.O.Box 80266, Addis Ababa

§         Telephone: 6512573 / 6460971 / 91-1216237(Mobile) Fax: 6627654

§         E-Mail: Al-nejah@ethionet.etm This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Amhara Development Association

o        Representative: Ato Solomon Tadesse

o        Address: P.O.Box 13685, Addis Ababa

§         Telephone: 5517886 / 508525 Fax: 5517795

§         E-Mail: ada.liaison@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Anti-Malaria Association

o        Representative: Ato Abere Mihretie

o        Address: P.O.Box 27279, Addis Ababa

§         Telephone: 1575455 / 1575522 Fax: 1575376

§         E-Mail: ama@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Arat Kilo Child Care and Community Development

o        Representative: Ato Befekadu Haile

o        Address: P.O.Box 30426, Addis Ababa

§         Telephone: 1559116 / 91-1337768(Mobile) / 91-1337768(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: aratkchi@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Arba Minch Rehabilitation Center

o        Representative: Ato Tafesse Chirbo

o        Address: P.O.Box 25, Arba Minch

§         Telephone: (46)-8810564 Fax: (46)-8810925

§         E-Mail: amrc@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Association for Environmental Development in Ethiopia

o        Representative: Ato Nahu-Senay Araya

o        Address: P.O.Box 8750, Addis Ababa

§         Telephone: 6626703 / 91-1895316(Mobile) / 91-1207389/(Mobile) Fax: 6633752

§         E-Mail: aede@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Association for Forced Migrants in Ethiopia

o        Representative: Ato Amanuel Worque

o        Address: P.O.Box 12998, Addis Ababa

§         Telephone: 3713254 Fax: 3716463

§         E-Mail: AARDR@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Association for the Development and Construction of Dessie and its Environs

o        Representative: Engineer Tadele Bitul

o        Address: P.O.Box 1351, Addis Ababa

§         Telephone: 6636693 Fax: 6512320

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Association for the Nation-wide Action for Prevention and Protection Against Child Abuse and Neglect in Ethiopia

o        Representative: Ato Ayalew W/Semait

o        Address: P.O.Box 34359, Addis Ababa

§         Telephone: 5505202 / 5502222 / 5530760 Fax: 6636953

§         E-Mail: Anppcan-eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Association for the Rehabilitation of Girls

o        Representative: Wz. Seble Mekonnen

o        Address: P.O.Box 29448, Addis Ababa

§         Telephone: 5538016 Fax: NA

§         E-Mail: arg@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Association of Development and Aid in Warehimeno area in Southern Wollo

o        Representative: Ato Semahegn Abate

o        Address: P.O.Box 33124, Addis Ababa

§         Telephone: 1236717 / 91-1683326(Mobile) Fax: 1236716

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Bemirafe Kidusan Yekidanemihret Hulegeb Yelimatina Yechigregnoch Merja Gibresenay Mahiber

o        Representative: LTB G/Meskel H/Meskel

o        Address: P.O.Box 23430, Addis Ababa

§         Telephone: 1572581 / 91-1877059(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: shewa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Berhane Hiywot Children’s Village and Family Service Organization

o        Representative: Ato Robel Yacob

o        Address: P.O.Box 101440, Addis Ababa

§         Telephone: 6512513 Fax: NA

§         E-Mail: bhcv.fso@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Beza Organizing Association of Women in Need

o        Representative: Wz. Gennet Lemma

o        Address: P.O.Box 24535-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 91-1467945(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: bezaorga@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Birhan Integrated Community Development Organization

o        Representative: Ato Jemal Abdela

o        Address: P.O.Box 9310, Addis Ababa

§         Telephone: 1571707 / 1571221/22 Fax: NA

§         E-Mail: bicdo@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Bisrat Development and Aid Organization

o        Representative: Ato Tesfaye Meshesha

o        Address: P.O.Box 27-1034, Addis Ababa

§         Telephone: 6602621 Fax: NA

§         E-Mail: bdao@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Bole Bible Baptist Church Child Care & Community Development

o        Representative: Ato Getachew Tadesse

o        Address: P.O.Box 128, Addis Ababa

§         Telephone: 6181778 / 6511472 / 91-1678062(Mobile) / 91-1203673(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: bbbcccdp@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Bright Hope Organization

o        Representative: Dr. Getahun Nesibu

o        Address: P.O.Box 56648, Addis Ababa

§         Telephone: 5518216 / 91-1242406(Mobile) Fax: 5547337

§         E-Mail: bright-hope@etionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Call Ethiopia

o        Representative: Ato Mulugeta Haile

o        Address: P.O.Box 40055, Addis Ababa

§         Telephone: 5510180 / 5508350 Fax: 5508350

§         E-Mail: call@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Campaign Against AIDS Professional Assistance

o        Representative: Ato Admas Geremew

o        Address: P.O.Box 9079, Addis Ababa

§         Telephone: NA Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Center for Development Initiatives

o        Representative: Ato Miesso Nebi

o        Address: P.O.Box 13385, Addis Ababa

§         Telephone: 6290853 / 91-1206830(Mobile) Fax: 4393502

§         E-Mail: miesson@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Centre for Peace and Prosperity

o        Representative: Ato Aragaw Truneh

o        Address: P.O.Box 21301-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6621731 / 91-1234577(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: ccp_aragaw@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Charity Development Association (L)

o        Representative: Ato Mohammed Ali Nadiso

o        Address: P.O.Box 9109, Addis Ababa

§         Telephone: 1531500 / 91-1215992(Mobile) Fax: 1522423

§         E-Mail: cda@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     CHER Ethiopia (Society for Humanitarian and Development Assistance

o        Representative: Ato Zelalem Fisseha

o        Address: P.O.Box 6652, Addis Ababa

§         Telephone: 5508017 / 5507987 Fax: 5514595

§         E-Mail: cherethiopia@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Cheshire Services Ethiopia

o        Representative: Ato G/Medhin Bekele

o        Address: P.O.Box 3427, Addis Ababa

§         Telephone: 5505081 / 5505087 / 5533287 Fax: 5517140

§         E-Mail: cheshire@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Child Centered Development – Ethiopia

o        Representative: Ato Getaneh Bialfew

o        Address: P.O.Box 50528, Addis Ababa

§         Telephone: 2774744 / 91-1166812(Mobile) Fax: 1591604

§         E-Mail: ccd@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , ccdeth@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Child Hope

o        Representative: Ato Taddesse Zewdie

o        Address: P.O.Box 8895, Addis Ababa

§         Telephone: 2703649 / 2791935 / 91-1406672(Mobile) Fax: 4661536

§         E-Mail: ztadesse@freemail.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Child of Present a Man of Tomorrow Organization

o        Representative: Wz. Eskedar Mengistu

o        Address: P.O.Box 24368 code 1000, Addis Ababa, or P.O.Box 848, Dessie

§         Telephone: 33-1111141 /91-4710303(Mobile) / 91-1876339(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: eskmnh@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Children Aid Ethiopia Organisation

o        Representative: Ato Anannia Admassu

o        Address: P.O.Box 5854, Addis Ababa

§         Telephone: 5511569 / 5514012 Fax: 5525077

§         E-Mail: Chad-et@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Childrens Heart Fund of Ethiopia

o        Representative: Major Tesfaye Berhanu

o        Address: P.O.Box 2382, Addis Ababa

§         Telephone: 5515435 / 5513636 Fax: 5518402

§         E-Mail: chfe@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Community and Environment Development Action

o        Representative: Ato Abebe Yimer

o        Address: P.O.Box 34781, Addis Ababa

§         Telephone: 1238410 / 91-1400267(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: abebey@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Community Development Promotion Organization

o        Representative: Ato Botossa Kedida

o        Address: P.O.Box 24198, Addis Ababa

§         Telephone: 91-1206831(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: botba@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Community Development Service Ethiopia

o        Representative: Ato Gudissa Shaka

o        Address: P.O.Box 1123-1110, Addis Ababa

§         Telephone: 6461444 / 91-1446649(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Dawn of Hope Ethiopia

o        Representative: Ato Tadesse Aynalem

o        Address: P.O.Box 24378-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 1568324/25 / 1560154/56 Fax: 1560245

§         E-Mail: Dhe@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Dawro Development Association

o        Representative: Ato Mamo Dogiso

o        Address: P.O.Box 06, Tercha, SNNPRS

§         Telephone: 47-3450258 Fax: NA

§         E-Mail: dawroda@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Derash Relief and Development Organization

o        Representative: Ato Daniel Asfaw

o        Address: P.O.Box 788, Dire Dawa

§         Telephone: 25-6661611 / 91-1229719(Mobile) / 091-1882319(Mobile) Fax: 25-6663005

§         E-Mail: Derash2006@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Destitute Elders’ Welfare and Development Association

o        Representative: Ato Bekele Tamirat

o        Address: P.O.Box 197, Addis Ababa

§         Telephone: 6628183 / 91-1406118(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: colwa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Dire Dawa TRUST Fund Association

o        Representative: Ato Tekola Worku

o        Address: P.O.Box 7550, Addis Ababa

§         Telephone: 6298271 / 91-1610270(Mobile) Fax: 6625511

§         E-Mail: tadbela@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Education for Development Association

o        Representative: Ato Hailu Benti

o        Address: P.O.Box 25725-1110, Addis Ababa

§         Telephone: 1273904 / 91-1218169 (Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: efhda@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ellilta Women at Risk

o        Representative: Wz. Serawit Teketel

o        Address: P.O.Box 21898-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6184808 / 6632526 Fax: 5511242

§         E-Mail: war@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Elshadai Relief and Development Tigray

o        Representative: Ato Yemane W/Mariam

o        Address: P.O.Box 9914, Addis Ababa

§         Telephone: 5510427 Fax: 5511319

§         E-Mail: elshadai@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Emmanuel Development Association

o        Representative: Ato Tessema Bekele

o        Address: P.O.Box 908, Addis Ababa

§         Telephone: 6460188 / 6461426 Fax: 6460199

§         E-Mail: emmanuel.eth@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Emmanuel Light and Life Development Association

o        Representative: Dr. Tewodros Assefa

o        Address: P.O.Box 62734, Addis Ababa

§         Telephone: 1573306 Fax: NA

§         E-Mail: fmwm-e@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Emperor Haile Selassie I Memorial Foundation

o        Representative: Ato Aberra Moltot

o        Address: P.O.Box 5616, Addis Ababa

§         Telephone: 6626162 Fax: 6626161

§         E-Mail: hsimemof@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Environmental Protection and Assistance Organization

o        Representative: Ato Fesseha Gedamu

o        Address: P.O.Box 12790, Addis Ababa

§         Telephone: 3713360 Fax: 4393502

§         E-Mail: enprao@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Addis Kidan Baptist Church

o        Representative: Ato Ermias Zenebe

o        Address: P.O.Box 80279, Addis Ababa

§         Telephone: 3727637 Fax: 3205292

§         E-Mail: addiskidan@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Aid

o        Representative: Dr. Yeshiwas Bekele

o        Address: P.O.Box 101992, Addis Ababa

§         Telephone: 5504408 Fax: 5504409

§         E-Mail: amea@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Catholic Secretariat

o        Representative: Ato Shiferaw Mamo

o        Address: P.O.Box 2454, Addis Ababa

§         Telephone: 1550300 / 1553113 / 1558752 Fax: 1553113

§         E-Mail: ecs@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Center for Disability and Development

o        Representative: Mr. Bob Ransom

o        Address: P.O.Box 1530 code 1250, Addis Ababa

§         Telephone: 5545568 Fax: 5545570

§         E-Mail: ecdd@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Environmental NGO

o        Representative: Ato Bekele Hambissa

o        Address: P.O.Box 8838, Addis Ababa

§         Telephone: 6187653 Fax: 4393502

§         E-Mail: Eengo@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Evangelical Church Mekane Yesus

o        Representative: Ato Deed Jaldessa

o        Address: P.O.Box 2087, Addis Ababa

§         Telephone: 1553288 / 1552001 / 1574637 / 91-1695536 (Mobile) Fax: 1574632

§         E-Mail: development-deedj@eecmy.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Full Gospel Believers Church Development Organization

o        Representative: Ato Tesfaye Legesse

o        Address: P.O.Box 17979, Addis Ababa

§         Telephone: 5533588 / 5509483 / 91-2073982(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: Efg.devt@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Gemini Trust

o        Representative: Ato Netsanet Tsegaw

o        Address: P.O.Box 3547, Addis Ababa

§         Telephone: 5531986 / 5151947 Fax: 5501941

§         E-Mail: geminitrust@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Kale Heywet Church Development Programme

o        Representative: Dr. Tesfaye Yacob

o        Address: P.O.Box 5829, Addis Ababa

§         Telephone: 5519644 / 5529229 Fax: 5512763

§         E-Mail: khcdp@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Muslims Relief & Development Association

o        Representative: Haji Adane Mamuye

o        Address: P.O.Box 7515, Addis Ababa

§         Telephone: 5520803 Fax: 5519152

§         E-Mail: emrda@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian National Association for Mentally Retarded Children & Youth

o        Representative: Wz. Tsigie Amberbir

o        Address: P.O.Box 14457, Addis Ababa

§         Telephone: 6631866 / 6633450 Fax: NA

§         E-Mail: sdom@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian National Association of the Blind

o        Representative: Ato Getu Mulatu

o        Address: P.O.Box 30057, Addis Ababa

§         Telephone: 1119293 / 1111021 / 1550549 / 1566271 Fax: 1551612

§         E-Mail: NA

§         Website: NA


1.     Ethiopian Orthodox Church / Child and Family Affairs Organization

o        Representative: Ato Awash Gebru

o        Address: P.O.Box 30269, Addis Ababa

§         Telephone: 1232750/53 Fax: 1232755

§         E-Mail: Eoc.cfao@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Ethiopian Orthodox Church/DICAC

o        Representative: Dr. Nigussu Legesse

o        Address: P.O.Box 503, Addis Ababa

§         Telephone: 1553566 / 1563033 Fax: 1551455

§         E-Mail: eoc.dicac@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Facilitators for Change Ethiopia

o        Representative: Ato Bekele Mosisa

o        Address: P.O.Box 24199-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 6180654 / 6631878 Fax: 5520966

§         E-Mail: fce@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Fafan Development Organization

o        Representative: Ato Ibrahim Abdulkadir

o        Address: P.O.Box 962-1000, Addis Ababa

§         Telephone: 5527893 / 5527895 Fax: 5534730

§         E-Mail: Fafan_dev@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Family and Children Integrated Development Foundation

o        Representative: Ato Israel Mehari

o        Address: P.O.Box 14373, Addis Ababa

§         Telephone: 4404038/39 / 91-1406078 (Mobile) Fax: 5537210

§         E-Mail: facibef@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Family Guidance Association of Ethiopia

o        Representative: Ato Fisseha Mekonnen

o        Address: P.O.Box 5716, Addsi Ababa

§         Telephone: 4672300 / 4671086 / 91-1220518(Mobile) / 91-1127050(Mobile) Fax: 4671084

§         E-Mail: fgaeed@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Feed the Children

o        Representative: Ato Wondimagegnehu Gizaw

o        Address: P.O.Box 5683, Addis Ababa

§         Telephone: 4391134 Fax: 4391135

§         E-Mail: wondim@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Felege Birhan, Association for the Advancement of Primary Education in Ethiopia

o        Representative: Ato Tadesse Tegegne

o        Address: P.O.Box 1775, Addis Ababa

§         Telephone: 91-1405686(Mobile) / 91-1206477(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: tadesse.tegegne@wfp.org This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Focus-on Children at Risk

o        Representative: Ato Aymro Wondmagegnehu

o        Address: P.O.Box 12610, Addis Ababa

§         Telephone: 1565155 / 1577434 / 1116233 Fax: NA

§         E-Mail: focus@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Forum on Street Children-Ethiopia

o        Representative: Ato Meseret Tadesse

o        Address: P.O.Box 9562, Addis Ababa

§         Telephone: 5534722 / 5524294 / 91-1379189(Mobile) Fax: 5534469

§         E-Mail: FSCE@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Friends’ Association for Children and Elders

o        Representative: Ato Derbei Abera

o        Address: P.O.Box 70216, Addis Ababa

§         Telephone: 6553234/35 Fax: NA

§         E-Mail: deface@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Gayo Pastorial Development

o        Representative: Ato Sora Adi

o        Address: P.O.Box 62276, Addis Ababa

§         Telephone: 5153376 Fax: NA

§         E-Mail: soraadi@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Gelgela Integrated Community Development Association

o        Representative: Ato Bizuwork Fantaye

o        Address: P.O.Box 42702, Addis Ababa

§         Telephone: 1242696 Fax: NA

§         E-Mail: Gelgela95@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     God for People Relief and Development Organization

o        Representative: Ato Sintayehu Hunde

o        Address: P.O.Box 17381, Addis Ababa

§         Telephone: 6478009/11 / 91-1220900(Mobile) Fax: 6478010

§         E-Mail: gprdo@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Godanaw

o        Representative: Ato Mulatu Tafesse

o        Address: P.O.Box 1581, Addis Ababa

§         Telephone: 5154157 Fax: NA

§         E-Mail: grip@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Goh Child, Youth and Women Development Organization

o        Representative: Wz. Yemsrach Ayele

o        Address: P.O.Box 14049, Addis Ababa

§         Telephone: 1567364 / 91-1929782(Mobile) Fax: 5511236

§         E-Mail: g.c.y.w.d.o@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Gondar Relief, Rehabilitation & Development Association

o        Representative: Ato Tekaligne Gedamu, Ato Mekuannint Kassie

o        Address: P.O.Box 2348, Addis Ababa

§         Telephone: 5512090 / 5156428 Fax: 5511844

§         E-Mail: GRRDAA@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Good Samaritan Association

o        Representative: Wz. Tiruberhan Getnet

o        Address: P.O.Box 480-1029, Addis Ababa

§         Telephone: 1270369/70 / 91-1629377(Mobile) Fax: 1270369

§         E-Mail: gsa@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Good Shepherd Family Care Services

o        Representative: Ato Amare Belete

o        Address: NA

§         Telephone: 1245048 / 91-1103983(Mobile) Fax: NA

§         E-Mail: goodshepherd@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Grace Baptist Church Development Programme

o        Representative: Ato Shewaye Molla

o        Address: P.O.Box 34223, Addis Ababa

§         Telephone: 33-5511811 Fax: 4393502

§         E-Mail: gbcdp@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Grarbet Ledekuman

o        Representative: Prof. Redda Tekle Haimanot

o        Address: P.O.Box 4147, Addis Ababa

§         Telephone: 6622538 Fax: 6613633

§         E-Mail: Redda@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Green Horizon Ethiopia

o        Representative: Ato Erku Tesfaye

o        Address: P.O.Box 19990, Addis Ababa

§         Telephone: 6299184 / 91-1430850(Mobile) / 91-1938822(Mobile) Fax: 1556092

§         E-Mail: greenhorn@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Gudina Tumsa Foundation

o        Representative: Wz. Lensa Gudina

o        Address: P.O.Box 4003, Addis Ababa

§         Telephone: 6460953 / 6464795 / 6456614 Fax: 6460953

§         E-Mail: gtf@ethionet.et This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

§         Website: NA


1.     Guraghe People Self-Help Development Organization

o        Representative: Ato Bedru Jemal

o        Address: P.O.Box 1718, Addis Ababa

§         Telephone: 1558484/1556895 Fax: NA