پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 77095
 بازدید امروز : 158
 کل بازدید : 231219
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1.8437
اخبار > بازدید از کتابخانه و آرشیو ملی کشور اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از کتابخانه و آرشیو ملی کشور اتیوپی

بازدید از کتابخانه و آرشیو ملی کشور اتیوپی

سفیر و رایزن فرهنگی سفارت ج.ا. ایران ، ضمن بازدید از کتابخانه و آرشیو ملی کشور اتیوپی ، با آقای "آبراهام چوشا ، رئیس این کتابخانه" و سه نفر ازمعاونان وی ملاقات کردند.

این ملاقات به منظور بررسی پیش نویس تفاهم نامه همکاریهای علمی فرهنگی بین دو کشور و نیز راهکارهای افتتاح  "مرکز ایران " در محل ساختمان جدید کتابخانه و آرشیو ملی کشور اتیوپی صورت گرفت.

برطبق این توافقنامه علمی فرهنگی که توسط رایزنی فرهنگی تنظیم شده و در آینده نزدیک بین کتابخانه های ملی دو کشوربه امضا خواهد رسید، مقرر شده است تا برنامه های مشترکی از جمله  "تسهیل دسترسی به منابع کتابخانه و آرشیو ملی دو کشور"  "برگزاری دوره های آموزشی مرمت آثار" "برگزاری نمایشگاه مشترک اسناد با استفاده از منابع آرشیوی دو کشور"  "تهیه مقالات بر اساس منابع کتابخانه ای و انتشار آن در مجلات معتبر دو کشور"  " تسهیل حضور در سمینارهای علمی و تحقیقاتی مرتبط با کتابداری و آرشیو در دو کشور" به اجرا گذاشته شود. همچنین بر اساس توافقنامه مزبور و البته در "قالب یک پروژه مشترک" ، موافقت شد  تا دانش و خدمات علمی- فنی در خصوص دیجیتال سازی نسخ خطی و نیز حفظ و مرمت کتب قدیمی به کشور اتیوپی منتقل گردد.

آقای "آبراهام چوشا ، رئیس کتابخانه ملی اتیوپی " ضمن تشکر ازحضور سفیر و رایزن فرهنگی ایران در محل کتابخانه ملی اتیوپی ، از اجرای طرحهای مشترک، استقبال کرد و افزود:

"متاسفانه در خصوص ایران و روابط تاریخی دو کشور با کمبود شدید منابع و اسناد موثق مواجه هستیم لذا تنظیم این موافقتنامه و افتتاح "گوشه ایران" در جهت آشنائی نسل جوان اتیوپیائی با فرهنگ و تمدن ایرانی ضروری به نظر می رسد".
١٧:٥٧ - 1397/04/19    /    شماره : ٧٠٨٧٨٩    /    تعداد نمایش : ٨٤رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.