جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد. همچنین سفير مالي به نمايندگي از سفراي كشورهاي آفريقايي با تاكيد بر تقويت و تعميق روابط كشورهاي آفريقايي با جمهوري اسلامي ايران گفت: آفريقا به دنبال گسترش روابط و توسعه همكاري‌ها با ايران است و اميدواريم اين روابط هر چه سريع‌تر توسعه يابد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 60479
 بازدید امروز : 130
 کل بازدید : 173364
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1.2656
اخبار > تشکیل کارگروه سمینار "گفتگوهای فرهنگی ایران و اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل کارگروه سمینار "گفتگوهای فرهنگی ایران و اتیوپی"

تشکیل کارگروه سمینار "گفتگوهای فرهنگی ایران و اتیوپی

به منظور بررسی و نهائی سازی مقدمات " سمینار گفتگوهای فرهنگی علمی ایران و اتیوپی" که با همکاری دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد،  جلسه کارگروهی با حضور آقایان "حیدری ، رایزن فرهنگی " ،   "دکتر حسن سعید از دانشگاه آدیس آبابا"  و  " دکتر دانگه ، رئیس مرکز تحقیقات سازمان حفاظت از میراث فرهنگی اتیوپی" برگزار شد.

در این جلسه بر اساس نظرات مرکز مطالعات فرهنگی بین المللی سازمان و دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران  ، مقرر گردید تا این سمینار در اردیبهشت ماه سال آینده، به مدت چهار روز در تهران برگزار شود و تا تاریخ مذکور بایستی مقالات و سخنرانیهای سه نفر شرکت کننده اتیوپیائی بر اساس استانداردهای علمی و بین المللی تهیه گردد. همچنین مقالات شرکت کنندگان ایرانی و جزئیات برنامه های جانبی بزودی به طرف اتیوپیائی ارائه خواهد شد..  بعد از سمینار ، کارگروه نسبت به چاپ مقالات ایرانی و اتیوپیائی تصمیم گیری خواهد کرد.

همچنین در این جلسه در خصوص سفر  "وزیر فرهنگ و توریسم کشور اتیوپی"  به تهران جهت افتتاح این سمینار ، با توجه به حضور وی در دور اول سمینار پارس و آکسوم، صحبت شد و مقرر گردید تا در این باره امکان سنجی های لازم با دفتر وزیر و دیگر نهادهای مرتبط صورت گیرد و در صورت امکان ، اقدام و گرنه صرفنظر گردد.


١١:٣٠ - 1396/09/21    /    شماره : ٦٩٣٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٢رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد. همچنین سفير مالي به نمايندگي از سفراي كشورهاي آفريقايي با تاكيد بر تقويت و تعميق روابط كشورهاي آفريقايي با جمهوري اسلامي ايران گفت: آفريقا به دنبال گسترش روابط و توسعه همكاري‌ها با ايران است و اميدواريم اين روابط هر چه سريع‌تر توسعه يابد.