چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74074
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 208183
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1.2187
اخبار > کارگاه ایرانشناسی برای کارآموزان "انجمن قلم اتیوپی" در محل رایزنی فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه ایرانشناسی برای کارآموزان "انجمن قلم اتیوپی" در محل رایزنی فرهنگی

کارگاه ایرانشناسی برای کارآموزان "انجمن قلم اتیوپی" در محل رایزنی فرهنگی

به همت رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی و به منظور آشنا سازی نسل جوان و نوجوان اتیوپی با فرهنگ و تمدن ایران و انقلاب اسلامی، کارگاه یک روزه ایرانشناسی برای دانش آموزان و کارآموزان  "انجمن قلم اتیوپی" در محل رایزنی فرهنگی برگزار گردید.

این برنامه به منظور:

-         آشناسازی نسل نوجوان و جوان اتیوپی با فرهنگ ایران در قالب دوره های کوتاه مدت و سرگرم کننده  

-         ایجاد زمینه برای همکاری های بلند مدت با سمن ها و انجمن های غیردولتی مسلمان و مسیحی

-         انتخاب افراد علاقمند از بین کارآموزان جهت حضور در کلاسهای زبان فارسی و ایرانشناسی ودوره های کارآموزی رایزنی فرهنگی، برگزار گردید.

انجمن قلم (Biér):

انجمن غیر دولتی و غیر انتفاعی قلم به مدت 14 سال فعالیت مستمر و متنوع برای نوجوانان، جوانان و زنان مسلمان اتیوپی داشته است و هم اکنون بیش از هزار نفر را تحت پوشش حمایتی خود دارد. هدف اصلی این موسسه رفع فقر و بهبود وضعیت معیشت جوانان اتیوپی با اعطای آموزشهای گوناگون  و ارتقاء سطح دانش آنان عنوان شده است.

در برنامه مشترک این انجمن با رایزنی ، بیش از 120 نفر از دانش آموزان انجمن آموزشی قلم به همراه والدین شان، ضمن آشنائی با فعالیتهای رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی، در خصوص تاریخ و تمدن ایران و دستاوردهای انقلاب اسلامی، اطلاعات مختصر و مفیدی را کسب کردند.

 پیشنهاد بازدید از محل رایزنی فرهنگی و برگزاری این کارگاه یک روزه پس از ملاقات "خانم جمیله کورمه، مدیر انجمن قلم " با آقای حیدری و در خواست وی برای همکاری با مرکز فرهنگی ایران ، مطرح شد و به مرحله اجرا درآمد.

در ابتدای برنامه ، آقای حیدری ضمن خوشامدگوئی به تمامی حضار و معرفی صفحه فیس بوک رایزنی ، توضیحاتی در باره جغرافیا ، تاریخ، فرهنگ و تمدن کهن کشور ایران، انقلاب اسلامی و همچنین روابط تاریخی دو تمدن پارس و آکسوم ارائه کرد.

سپس یکی از دانشجویان ایرانشناس ، طی سخنانی به زبان امهری ، در باره ایران و انقلاب اسلامی مطالبی بیان کرد . وی در بخشی از سخنانش چنین گفت:

"پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ایران مدیون رهبری امام خمینی(ره) و اتحاد مردم بوده است همانگونه که مردم اتیوپی نیز تجربه انقلاب را دارند . انقلاب اسلامی ایران  حاوی درسهای ارزشمندی برای جوانان اتیوپی است که با شناخت بهتر کشور ایران برایمان حاصل خواهد شد".

طی این مراسم، بروشورهای ایرانشناسی به زبان امهری شامل لینک صفحه فیس بوک رایزنی، بین دانش آموزان توزیع گشت و در پایان مراسم نیز مدعوین با برخی صنایع دستی و هنرهای بومی ایرانی به طور مختصر آشنا شدند.

 

 

 


١٣:١١ - 1396/09/16    /    شماره : ٦٩٣٠٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٦رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.